Lcd Televizyon Tamiri

Lcd televizyonlar da tamir dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Öncelikle arka kapak sökülerek kart üzerinde arıza tespiti yapılmalıdır. 

Arızanın nereden kayaklı olduğu cihazlar sayesinde bulunmalıdır. 

lcd-televizyon-ariza-tespit

Görsel İzlenim

Televizyonlar servisimize geldiğinde öncelikle görsel olarak genel sorunların incelenmesi yapılır. Müşterilerimizden alınan bilgiler doğrultusunda şikayetin kaynağı belli olsa dahi mutlaka cihaz makineye bağlanır ve net sonuç bilgisi müşterimize sunulur.

Uygun görüldüğü durumlarda ortalama olarak maksimum 3 iş günün arızalı parça değişip onarım mümkünse onarımı yapılarak teslimatı gerçekleştirilir.

Lcd Televizyon Görüntü Arızaları

Televizyonlarda görüntü arızaları lcd tv ler de çok ca rastlanılan bir durumdur. Bir çok sebebi olmaktadır. Genellikle voltaj sorunlu kaynaklanan bu arızalar ana karta ve panele zarar vermektedir.

Arızanın oluştuğu nokta tespit edilerek değişimi test edilerek kontroller sağlandıktan sonra televizyon teslimatı gerçekleştirilir.

Lcd Tv Panel Arızaları

Lcd Televizyon panel arızları görsel olarak ve cihaz kontrolleri ile sağlana bilmektedir. Lcd Televizyonlarda panel iki bölümden oluşmaktadır. Arızalı olan bölüm tek tarafta ise kontroller sonrasında kesinleşen arızalı bölüm onarımı yapılır.

Fakat cihaz çift tarafta da arıza durumunda panelin değişimi yapılması gerekmektedir.

televizyon-panel-arizalari